נושאים חמים

"נאנוס את הבת שלך": הכנופייה המסוכנת בעולם משתלטת על ארה"ב

כנופיית MS-13 הרצחנית התפרסמה בזכות מעלליה במרכז אמריקה, אולם כעת היא מבססת את מעמדה גם ברחובות ארה"ב, בין היתר באמצעות רציחות ומקרי אונס של נשים תמימות: "אם מישהו לא משתף איתנו פעולה, הבת שלו הופכת לרכוש שלנו"

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

בחודש ינואר שעבר עשינו לכם היכרות עם כנופיית "מארה סלבטרוצ'ה", או בקיצור MS-13, שנחשבת כיום לכנופיה המסוכנת ביותר בעולם. הכנופיה, שנוסדה בשנות ה-80 באל סלבדור במטרה להגן על הילידים מפני "פולשים בלתי רצויים למדינה", הפכה ברבות השנים לארגון בינלאומי אלים ורצחני.

על פי הערכות, הכנופיה מונה כיום למעלה מ-100 אלף חברים ברחבי העולם, ואם עד לאחרונה רובם רוכזו במדינות מרכז אמריקה, כיום הם שולחים עוד ועוד זרועות לקנדה ולארצות הברית.

עוד בנושא
אזהרת מסע: אלו המדינות המסוכנות ביותר לתיירים בעולם
ילדות רעות: כנופיה של בנות בביקיני תועדו מכות צעירה בחוף

כעת, גם ה-FBI נכנס לכוננות בעקבות שורה של מקרי רצח שאירעו בשנה האחרונה בלונג איילנד, ניו יורק, שהתבררו כמעשי נקם של הכנופיה הידועה לשמצה. סוכנות החקירות עושה לאחרונה מאמצים כבירים כדי למגר את התופעה ולגרש חברים בכנופיה מארצות הברית, אולם בינתיים ללא הצלחה גדולה. על פי הערכות, הכנופיה מונה כיום כ-10 אלף חברים בארצות הברית לבדה.

חבר כנופיית MS-13 (GettyImages)
אימה ברחובות. חברי הכנופיה (צילום: GettyImages)
חבר כנופיית MS-13 (רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מקרי הרצח הללו תוארו בארצות הברית כ"מזוויעים וברוטליים באופן חסר תקדים", וכולם התרחשו באופן דומה, עם שימוש במצ'טות ובאלות בייסבול. ככל שהזמן עובר מתברר שיותר ויותר חברים מהכנופייה קשורים במידה זו או אחרת לקרטלים במקסיקו. "MS-13 לא דומה לאף כנופיית רחוב שנתקלנו בה בעבר", אמר גורם בכיר ב-FBI ל"דיילי סטאר". "הם מתנהגים ומתנהלים כמו ארגון צבאי לכל דבר, והאלימות שלהם חוצה כל גבול".

לאחרונה, כדי לייצר הרתעה ברחובות העניים והמוזנחים בערים גדולות בארצות הברית, הנהיגו חברי הכנופייה שיטה אכזרית במיוחד: הם אונסים נשים רבות, לעתים סתם לשם השעשוע או כדי לשלוח מסר מאיים. "אם אבא מסוים מסרב לשתף איתנו פעולה, נאנוס את הבת שלו", אמר חבר כנופייה בעילום שם ל"ניו יורק פוסט". "אני מעולם לא אנסתי אף אחד, אבל אני יודע שרבים אחרים כן. אם מישהו מהכנופייה רואה אישה שמוצאת חן בעיניו, הוא יאנוס אותה ויהפוך אותה לרכושו".

הבית הלבן יוצא לקרב בחברי הכנופייה

לחברי הכנופיה יש רצון להיות מוכרים ככנופיה החזקה והגדולה ביותר, עם מספר הרציחות הגבוה ביותר בעולם. הכנופיה גדלה והתפשטה למדינות אחרות בארה"ב, כמו גם מקסיקו, קנדה, ומדינות נוספות בדרום אמריקה. ממש לאחרונה עלה חשש שהכנופיה הגיעה גם אל סידני, אוסטרליה. בכלא פינאס סיודאד בריוס שבאל סלבדור נמצאים, נכון ל-2015, כ-2,500 חברי כנופיה שלמעשה "מנהלים" את המקום, כשאפילו הסוהרים מפחדים להתעסק איתם.

מלבד קעקועים על גופם ופניהם של חברי הכנופיה, שהפכו לסימני ההיכר שלהם, הם משתמשים גם בסימנים המיוחסים לשטן כדי לתקשר אחד עם השני.

טראמפ מרבה לדבר על הכנופייה ולקשר בין עלייתה למדיניות ההגירה של אובמה

נופיית MS-13 מנהלים את בית הכלא (GettyImages)
סימני ההיכר של הכנופייה (צילום: GettyImages)
חברי כנופיית MS-13 (GettyImages)
(צילום: GettyImages)