נושאים חמים

דקת דומיה לזכר הנספים: מניין ההרוגים בשריפה בלונדון עלה ל-79

בעוד שבירת בריטניה מתמודדת עם פיגוע נוסף, ציינו בממלכה את הדליקה הקטלנית שגבתה את חייהם של עשרות בני אדם. מפקד המשטרה מסר כי חמישה נעדרים אותרו בחיים, ומיי מבטיחה להאיץ את החקירה הציבורית

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore
צילום: רויטרס

מניין הנספים בשריפה במגדל בלונדון עלה ל-79 - כך הודיעה היום (שני) המשטרה. זאת בזמן שהממשלה מסרה כי היא פועלת לתחילת חקירה ציבורית של האסון הכבד במגדל גרנפל בן 24 הקומות במערב בירת בריטניה, שבו התגוררו בעיקר מהגרים ובעלי הכנסה נמוכה. זאת שעות לאחר פיגוע נוסף שפקד את הממלכה, ובו נדרסו מתפללים מוסלמים שיצאו ממסגד בעיר.

הבוקר נשמעה בממלכה דקת דומיה לזכר קורבנות השריפה, שהתפשטה במהירות במבנה כשדיירים רבים היו לכודים בו. ככל הנראה, הדליקה החלה ככל הנראה בשל קצר חשמלי במקרר של אחד הדיירים, ובשל תחזוקה לקויה התלקחה בצורה קטלנית.

לקריאה נוספת על השריפה בלונדון
בריטניה: מניין הנספים בשריפה במגדל בלונדון עלה ל-58
"רוצים צדק, תתביישי": מחאה נגד מיי בלונדון בעקבות השריפה במגדל

דקת דומייה לזכר הנספים בשריפה במגדל בלונדון, 19 ביוני 2017 (רויטרס)
רשויות החירום זכו לשבחים. כבאים עומדים דקת דומייה סמוך לזירת האסון, היום (צילום: רויטרס)
מבט מבפנים על המגדל השרוף בקנגסינגטון, לונדון 19 ביוני 2017 (רויטרס)
האש התפשטה במהירות. המגדל השרוף (צילום: רויטרס)

מפקד משטרת לונדון סטיוארט קאנדי אמר לכתבים כי עד כה זוהו רק חמישה מהקורבנות מאחר שמדובר בתהליך כואב ואיטי. לדבריו, ייתכן שהרשויות לא יצליחו לזהות את כולם לעולם. הוא הוסיף כי חמישה בני אדם שהוגדרו נעדרים מאז השריפה אותרו בחיים. המפקד ציין כי מניין הנספים עוד עשוי להשתנות.

בעוד שרשויות ההצלה זכו לשבחים על תפקודן בטיפול בשריפה, ראשת הממשלה תרזה מיי ספגה ביקורת נוקבת מצד התושבים וכן מצד האופוזיציה בראשות מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין. "ראשת הממשלה מודעת לכך שהתושבים רוצים תשובות מידיות ואנחנו רוצים שזה יקרה במהירות, זאת הכוונה שלנו", מסרה דוברת מטעמה.

דקת דומייה לזכר הנספים בשריפה במגדל בלונדון, 19 ביוני 2017 (רויטרס)
(צילום: רויטרס)
דקת דומייה לזכר הנספים בשריפה במגדל בלונדון, 19 ביוני 2017 (רויטרס)
(צילום: רויטרס)